Бенчмаркінг конкурентоспроможності Червонограда

У цьому звіті відображено поточний рівень конкурентоспроможності Червонограда порівняно з п’ятьма вітчизняними та зарубіжними містами-аналогами на основі наявних джерел інформації. У ньому визначаються досягнення міста та виділяються сфери, де є можливості для покращення, а також звертається увага на сфери, які можуть створювати загрози чи виклики конкурентоспроможності Червонограда. Ці результати можуть стати точкою відліку, відносно якої можна вимірювати прогрес у майбутньому.

Бенчмаркінг ― важливий і широкозастосовуваний інструмент для визначення сильних та слабких сторін міста шляхом порівняння його результатів за набором показників з аналогічними містами.
 
Використання бенчмаркінгу базується на переконанні, що влада та громада Червонограда краще виконуватимуть свої стратегічні завдання, якщо вивчатимуть досвід подібних міст. Подані в цьому звіті результати бенчмаркінгу виділяють сфери, де є можливості для покращення, і встановлюють еталон, за яким у майбутньому можна вимірювати успіхи міста або регіону.
 
Перша стаття присвячується місту Червонограду, що розташоване у Львівській області та є центром добувної і переробної промисловості. В умовах зростання глобалізації економіки Червоноград має бути конкурентоспроможним не лише серед міст України, а й серед інших міст світу, щоб приваблювати й утримувати людей, бізнес та інвестиції. Таким чином, для порівняння його конкурентоспроможності були обрані два українських міста (Красний Луч, Павлоград) та три закордонних (Конін, Польща; Бєлово, Росія; Мерс, Німеччина).
 
Результати Червонограда є неоднозначними. У деяких сферах Червоноград є конкурентоспроможним, але в кількох інших є можливості для покращення. За показниками, що вимірюють загальний рівень конкурентоспроможності, Червоноград загалом виглядає погано на тлі міст-аналогів, але позитивним моментом є те, що результати міста за кожним з цих трьох показників покращувалися упродовж останніх п’яти років.
 
У сфері людського капіталу Червоноград продемонстрував відносно високі оцінки за деякі демографічні тренди. Однак, на думку фахівців, рівень зайнятості в місті є незадовільним. Також Червоноград характеризується хорошими показниками системи охорони здоров’я, але в місті бракує добре розвиненої туристичної інфраструктури. Червоноград добре інтегрований у світовий ринок, але чисельність новостворених компаній у ньому є недостатньою.
 
Спеціалісти рекомендували владі міста, зокрема, підвищувати якість освіти та допомагати людям літнього віку подовжувати свою активність. Влада міста має вживати всіх заходів, щоб спростити процес залучення інвестицій та створити стимули для модернізації економіки.
 
Червоноград може відігравати важливу роль не лише в межах області, але й зміцнити позиції у економіці України. Але для цього потрібно, щоб зусилля до підвищення рівня конкурентоспроможності міста докладала не тільки влада, але й бізнес, і самі мешканці міста.
 
Звіт за результатами бенчмаркінгу конкурентоспроможності Червонограда можна переглянути за цим посиланням.
 
Файли: 
Звіт з бенчмаркінгу, Червоноград