Бенчмаркінг конкурентоспроможності Дніпропетровської області

Експерти Проекту РЕОП порівняли рівень конкурентоспроможності українських міст та регіонів з вітчизняними та зарубіжними аналогами. Результати бенчмаркінгу конкурентоспроможності Дніпропетровської області були опубліковані у звіті.
 
Дніпропетровська область розташована в південно-східній частині України. Вона посідає друге місце в Україні за чисельністю населення та є важливим промисловим регіоном.
Фахівці порівняли Дніпропетровську область з двома регіонами України ― Харківською та Донецькою областями, а також з трьома закордонними регіонами ― федеральною землею Саксонією (Німеччина), Малопольським воєводством (Польща) та Челябінською областю (Росія).
 
У деяких сферах Дніпропетровська область є конкурентоспроможною, але в кількох інших є можливості для покращення.
 
Наприклад, у сфері людського капіталу область демонструє хороші результати за показниками ринку праці: високий рівень зайнятості та зростання кількості зайнятих. Так, за показником рівня зайнятості як жінок, так і чоловіків Дніпропетровщина випередила всіх конкурентів. А от антилідером рейтингу за цими показником є Малопольське воєводство.
 
В той же час структура населення області відображає потенційні проблеми, зокрема малу частку кількості осіб працездатного віку та малу тривалість життя чоловіків і жінок. У Дніпропетровській області частка кількості населення працездатного віку становить лише 63,1 %, тому її віднесли до групи регіонів з низьким показником, адже вона значно відстає від лідера рейтингу ― Малопольського воєводства, а також від Саксонії та Харківської області.
 
Експерти також дійшли висновку, що у Дніпропетровській області бракує добре розвиненої дорожньої та туристичної інфраструктури. Хоча в Дніпропетровській області кількість відвідувачів регіону більша, ніж у Донецькій і Харківській областях, але набагато менша, ніж у Малопольському воєводстві та Саксонії.
 
У сфері розвитку бізнесу обсяг прямих іноземних інвестицій в область є порівняно великим. Дніпропетровська область займає перше місце з-поміж трьох досліджуваних регіонів в Україні, маючи 4,2 % обсягу ПІІ відносно ВРП. Але показник обсягу інвестицій області відносно загального обсягу основного капіталу є меншим порівняно з показниками більшості регіонів-аналогів.
 
Спеціалісти Проекту РЕОП розробили також рекомендації щодо покращення у сферах, де Дніпропетровська область відстає від подібних регіонів, і збереження досягнень там, де продемонстровані хороші результати.
 
Зокрема, владі рекомендується розвивати систему освіти, модернізувати систему надання медичних послуг, спрощувати процес залучення інвестицій та покращувати регуляторне середовище в області.
 
Більше інформації Ви знайдете у звіті з бенчмаркінгу конкурентоспроможності Дніпропетровської області.
 
Звіти для інших міст та областей можна завантажити за цим посиланням.
 
Файли: 
Звіт з бенчмаркінгу конкурентоспроможності, Дніпропетровська область