Бенчмаркінг конкурентоспроможності Дрогобича

Експерти Проекту РЕОП продовжують порівнювати конкурентоспроможність українських міст із вітчизняними та зарубіжними містами за допомогою інструменту бенчмаркінгу. Другим містом для порівняння після Червонограда став Дрогобич.
 
Дрогобич ― одне з найстаріших міст України, яке розташоване в передгір’ї Карпат у південно-західній частині Львівської області. Історично місто було важливим місцем видобування природних ресурсів та культурним центром області.
 
Для порівняння конкурентоспроможності Дрогобича були обрані три українські міста (Лисичанськ, Кам’янець-Подільський, Коломия) та чотири закордонних (Пардубіце, Чехія; Шверін, Німеччина; Плоцьк, Польща; Ухта, Росія).
Дрогобич продемонстрував хороші результати за одними показниками, і погані ― за іншими. Зокрема, працівники Дрогобича мають відносно високий рівень освіти, але місто отримало незадовільну оцінку за показниками рівня зайнятості. За останніми наявними даними, рівень зайнятості в Дрогобичі становив 51,2 %, що є значно нижче, ніж показник лідера рейтингу ― Шверіна (74,5 %).
 
Позитивним є те, що в Дрогобичі є відносно велика кількість лікарів. За цим показником він посів друге місто, випередивши європейські міста-аналоги. Але, найімовірніше, тенденція до зростання чисельності лікарів у Дрогобичі є тимчасовою і, зрештою, зміниться до зменшення.
 
Дрогобич досягнув найкращих результатів за показниками споживання питної води, накопичення твердих відходів і забруднення повітря. Основною проблемною сферою є тверді відходи, оскільки в Дрогобичі тверді побутові відходи не переробляються. За рівнем капітальних інвестицій і поточних витрат на захист довкілля Дрогобич займає проміжне місце серед міст-конкурентів.
 
Експерти Проекту РЕОП розробили рекомендації щодо покращення у сферах, де Дрогобич відстає від міст-аналогів, і збереження досягнень у сферах, де місто демонструє хороші результати.
 
Фахівці радять спрощувати процес залучення іноземних інвестицій, стимулювати експорт товарів та послуг, заохочувати фінансування інновацій з боку бізнесу. Також рекомендується збільшувати витрати на охорону довкілля та знижувати рівень накопичення відходів.
 
Звіт за результатами бенчмаркінгу конкурентоспроможності Дрогобича можна переглянути за цим посиланням. Решту звітів та посібник з бенчмаркінгу можна також завантажити на нашому веб-сайті за посиланням https://ebed.org.ua/uk/publications/10.
 
Файли: 
Звіт з бенчмаркінгу, Дрогобич