Бенчмаркінг конкурентоспроможності Львівської області

Спеціалісти Проекту РЕОП продовжують порівнювати міста та області України з регіонами-аналогами за допомогою інструменту бенчмаркінгу. Зокрема, свої висновки вони зробили і стосовно Львівської області.
 
Львівська область розташована в Західній Україні на кордоні з Польщею. Вона посідає четверте місце в Україні за кількістю населення та є важливим історичним і культурним регіоном.
 
Для повіряння експерти обрали три області України (Луганську, Одеську та Волинську) та три закордонні регіони (Федеральну землю Бранденбург, Німеччина; Нижньосілезьке воєводство, Польща; Нижньогородську область, Росія).
 
Львівщина продемонструвала хороші результати за одними показниками, та погані ― за іншими.
 
Наприклад, у сфері людського капіталу працівники у Львівській області мають відносно високий рівень освіти. Серед регіонів України Львівська область є лідером за кількістю студентів ВНЗ. Однак, Львівська область значно поступається Нижньогородській області та Нижньосілезькому воєводству за цим показником.
 
Також в області є очевидними проблеми зі структурою населення, яка характеризується малою часткою кількості осіб працездатного віку. На Львівщині частка кількості населення працездатного віку становить 63,8 %. На такому ж рівні є і показник Луганської області. Водночас Львівська область віднесена до групи регіонів з низьким показником, оскільки значно відстає від лідера рейтингу ― Нижньосілезького воєводства.
 
За кількістю лікарів Львівська область є лідером з-поміж усіх регіонів, які порівнювалися. Прагнення наблизити систему охорони здоров’я в Україні до європейської означає, що з часом кількість лікарів уЛьвівській області зменшуватиметься. Щоб якість медичної системи при цьому не погіршилася, продуктивність праці лікарів має зростати.
 
За даними експертів, Львівська область характеризується вищим показником інвестицій у машини та обладнання відносно ВВП порівняно з регіонами-аналогами. Львівщина є лідером з-поміж досліджуваних областей України, спрямовуючи майже 8 % ВРП інвестицій в машини та обладнання. Однак в області є відносно низький рівень прямих іноземних інвестицій, враховуючи розмір її економіки.
 
Фахівці Проекту РЕОП представили рекомендації, які допоможуть зберегти досягнення області та покращити результати в деяких сферах.
 
Зокрема, владі області рекомендовано створювати робочі міста для чоловіків, розвивати систему освіти, підвищувати ефективність туристичної інфраструктури, знижувати рівень накопичення відходів, підвищувати рівень капітальних інвестицій та поточних витрат на охорону довкілля. Також варто заохочувати фінансування інновацій з боку бізнесу та підвищувати ефективність функціонування державних інституцій.
 
Більше інформації Ви знайдете у звіті з бенчмаркінгу конкурентоспроможності Львівської області.
 
Звіти для інших міст та областей можна завантажити за цим посиланням.
 
Файли: 
Звіт з бенчмаркінгу конкурентоспроможності, Львівська область