Бенчмаркінг конкурентоспроможності Львова

В умовах зростання глобалізації економіки Львів має бути конкурентоспроможним не лише серед міст України, а також серед міст, що є лідерами в сучасному світі, щоб приваблювати й утримувати людей, бізнес та інвестиції.
 
Про це йдеться у звіті за результатами проведення бенчмаркінгу конкурентоспроможності Львова.
 
Львів ― обласний центр Львівської області та найбільший регіональний центр Західної України як за чисельністю населення, так і за обсягом виробництва. Також Львів вважається важливим культурним та освітнім центром України.
 
Для порівняння фахівці обрали міста Дніпропетровськ, Харків, Одеса (Україна), а також Франкфурт-на-Майні (Німеччина), Бостон (Сполучені Штати Америки), Краків (Польща) та Ярославль (Росія).
 
Львів продемонстрував хороші результати за одними показниками і погані ― за іншими.
 
Наприклад, у сфері людського капіталу у Львова високі результати за рівнем освіти. Так, кількість студентів ВНЗ в місті є великою, але суттєво меншою, ніж у лідера рейтингу ― Кракова.
 
Що ж стосується ситуації з демографічною структурою населення з великою кількістю працівників старшого віку та низькою очікуваною тривалістю життя, то вона є серйозним викликом для конкурентоспроможності міста. Показник рівня смертності Львова є найкращим серед міст-конкурентів в Україні. Однак, цей показник все ж більший, ніж у Бостоні, Франкфурті-на-Майні та Кракові. Разом з тим, Львів був віднесений до групи міст з високим результатом за показником рівня народжуваності, до якої також належать Франкфурт-на-Майні, Бостон, Ярославль і Дніпропетровськ.
 
В той же час місту бракує добре розвиненої дорожньої та туристичної інфраструктури. Хоча Львів і є одним з найбільших туристичних центрів України та посідає друге місце в рейтингу, проте значно поступається сусідньому Кракову.
 
Рівень забруднення повітря у Львові є порівняно низьким, але в місті утворюється забагато твердих відходів, які мало переробляються. Наприклад, у 2010 р. рівень накопичення твердих відходів на 1 особу у Львові перевищував більш ніж у 7 разів цей показник у Франкфурті-на-Майні (2008 р.) та Одесі, у 5,5 раза ― у Кракові та майже у 2 рази ― у Харкові та Дніпропетровську.
 
Експерти рекомендували владі Львова адаптувати соціальні служби до потреб людей літнього віку, модернізувати систему надання медичної допомоги, підвищувати ефективність туристичної інфраструктури та регуляторного середовища, залучати іноземні інвестиції. Також для міста важливо стимулювати експорт товарів та послуг та фінансувати інновації.
 
Звіти для інших міст та областей можна завантажити за цим посиланням.
 
 
Файли: 
Звіт з бенчмаркінгу конкурентоспроможності, Львів