Посібник з бенчмаркінгу територій

Бенчмаркінг як процес пошуку, поширення і використання нових інноваційних знань та кращого досвіду дає можливість досягти стратегічних, оперативних і фінансових цілей та переваг у будь-якій сфері. Важливо враховувати успішний досвід розвитку інших територій та мати інструменти для порівняння різних аспектів. Дієвим засобом у цій ситуації видається бенчмаркінг. Упродовж останніх років бенчмаркінг застосовують в управлінні розвитком країн, регіонів, міст, а також використовують як методологію оцінювання їх поточного стану для визначення перспектив реалізації заходів в економічній, соціальній, екологічній та інших сферах. Зокрема, до бенчмаркінгу вдаються під час розроблення стратегічних планів та для здійснення моніторингу їх реалізації.
 
Бенчмаркінг впливає на рівень відкритості та на підвищення ефективності управління територією: надає органам влади інформацію про відставання, з’ясовує рівень розвитку території в порівнянні з тими юрисдикціями, які досягли кращих показників, сприяє швидкому впровадженню нових підходів за менших ризиків. При цьому зменшуються витрати на процеси вдосконалення, вивчається і оцінюється кращий досвід управління іншими територіями з метою використання здобутих знань у діяльності органів влади.
 
У навчальному посібнику розглянуто теоретичні напрацювання фахівців з питань бенчмаркінгу і подано ряд теоретичних положень та практичних інструментів, які можуть використовуватися в практиці планування розвитку територій, а також з метою навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування і державних службовців, які працюють у цьому напрямі.
 
Цей навчальний посібник входить до серії посібників з розвитку територій, в яких описуються методологічні та прикладні аспекти демографічної, економічної, бюджетної моделей прогнозування та бенчмаркінгу.
 
Посібник можна завантажити за цим посиланням.