Донорам

Проект міжнародної технічної допомоги “Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України” (Проект РЕОП) спрямовано на розбудову спроможності обласних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад до планування місцевого економічного розвитку з використанням інструментів кількісного аналізу та прогнозування.
 
Проект розрахований на п’ять років: з березня 2010 року по лютий 2015 року. Географія діяльності Проекту охоплює Дніпропетровську та Львівську області. Учасниками Проекту РЕОП є міста Львів, Дрогобич та Червоноград у Львівській області, а також міста Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Нікополь y Дніпропетровській області.
 
Бенефіціарами Проекту на центральному рівні є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а реципієнтом на центральному рівні – Національна академія державного управління при Президентові України. На місцевому рівні проект співпрацює із Дніпропетровською та Львівською обласними державними адміністраціями та з виконавчими органами міських рад міст-учасників Проекту.
 
Розбудова спроможності
Проект РЕОП здійснюватиме розбудову спроможності фахівців обласних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад до збору та аналізу соціально-економічних показників, розробки та використання демографічних, економічних та фіскальних прогнозів, а також планування місцевого економічного розвитку на основі результатів кількісних досліджень. Окремим напрямком діяльності проекту є розбудова спроможності Академії державного управління при Президентові України до викладання курсу з використання інструментів кількісного аналізу та прогнозування у плануванні місцевого економічного розвитку.
 
Наскрізні теми: гендер та довкілля
Питання гендерної ревності та захисту довкілля є двома наскрізними темами досліджень в рамках проекту РЕОП. Вони включатимуть проведення гендерного економічного аналізу та розробку гендерних бюджетів для двох пілотних міст з метою формування гендерно-чутливих економічних стратегій місцевого економічного розвитку. Також передбачається проведення аналізу впливу стану довкілля на економічних розвиток областей та міст, що беруть участь у проекті, та його забезпечення врахування в процесі планування місцевого економічного розвитку.
 
Результати та впливи
Проектом РЕОП, спільно з фахівцями обласних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад, передбачено проведення бенчмаркінгу конкурентоспроможності, а також розробка демографічних, економічних і фіскальних моделей та прогнозів для областей та міст, що беруть у ньому участь. На основі результатів досліджень та консультацій із зацікавленими сторонами та громадськістю будуть підготовлені комплексні аналітичні звіти та оновлені існуючі стратегії та плани місцевого економічного розвитку.
 
Реалізація Проекту дозволить областям та містам, що є його учасниками, визначити обґрунтовані пріоритети та формувати реалістичні стратегії місцевого економічного розвитку. Таким чином буде значно посилено їх спроможність до залучення та управління бюджетними коштами, донорською допомогою, кредитами та інвестиціями.
 
Виконавцем Проекту РЕОП є Конференційна рада Канади (www.conferenceboard.ca) – найбільша неприбуткова організація Канади, що займається прикладними дослідженнями y сфері публічної політики, економічного розвитку та людських ресурсів. Проект здійснюється за фінансової підтримки Уряду Канади.