Економічний прогноз до 2017 року для Дрогобича

Фахівці Проекту РЕОП розробили економічний прогноз для міста Дрогобич до 2017 року і представили рекомендації щодо підтримки розвитку міста.
 
Прогноз зростання реального ВВП Дрогобича в цей період гірший за середній показник зростання, що був до світової рецесії впродовж 2008-2009 років. І хоча в 2015 році має початися обнадійливе відновлення, владі міста слід обережно виділяти кошти на нові проекти, адже бюджетний прогноз не обіцяє великого зростання доходів.
 
Експерти рекомендують представникам бізнесу в Дрогобичі зосередитись на ринках, що розвиваються швидше, ніж у країнах Єврозони. Перспективними будуть, зокрема, ринки Південно-Східної Азії, Китаю та Латинської Америки.
 
Населення Дрогобича найбільше зайнято у трьох галузях: виробництво транспортного обладнання, виробництво коксу, нафтопродуктів та ядерного палива й металургія. Однак, нещодавно нафтопереробний завод припинив роботу, а дві інші галузі є відносно нестабільними та вразливими до зовнішніх шоків. Враховуючи це, в місті доцільно розвивати харчову промисловість та текстильну галузь.
 
Переробна промисловість Дрогобича продовжуватиме втрачати робочі місця через модернізацію та намагання зберегти конкурентоспроможність на світовому ринку. Це чинитиме подальший тиск на ринок праці, який намагається прийняти працівників, звільнених з цього сектора. Тому важливо сприяти процесу перепідготовки працівників, звільнених з переробної промисловості, щоб вони могли впевненіше почуватися на ринку праці.
 
З огляду на результати економічного прогнозу, владі міста слід звернути особливу увагу на такі напрями: місцевий економічний розвиток та бізнес-клімат; система освіти та ринок праці; комунальні підприємства та послуги населенню; туристична інфраструктура.
 
Зокрема, спеціалісти рекомендують ініціювати створення постійного механізму взаємодії роботодавців міста та навчальних закладів. Крім того, для міста важливе раціональне використання водних та енергетичних  ресурсів у житлово-комунальному господарстві.
 
Дрогобич має значний, але практично не реалізований туристичний потенціал. Тому експерти радять розробити програму розвитку туризму, що передбачатиме реставрацію та благоустрій історичного центру міста, історичних та культурних пам’яток, паркових та інших рекреаційних зон, розвиток транспортної інфраструктури та забезпечення інформаційної підтримки туризму на території міста.
 
Звіт можна завантажити за цим посиланням: https://ebed.org.ua/sites/expertise.one2action.com/files/repo/drohobych_u....
 
Файли: 
Економічний прогноз для Дрогобича