Економічний прогноз до 2017 року для Кривого Рогу

Результати економічного прогнозу до 2017 року для Кривого Рогу, розроблений в межах Проекту РЕОП, свідчать про те, що місто має позитивні середньострокові перспективи економічного зростання.
 
Очікується, що в період від 2015 до 2017 рр. реальний фонд оплати праці збільшиться на 5–6%. Це означає, що в міста має бути достатньо коштів для фінансування проектів місцевого економічного розвитку в середньостроковій перспективі.
 
Експерти рекомендують владі Кривого Рогу зосередитись на секторах, які є більш стабільними і менш вразливими до прямих зовнішніх впливів. Наприклад, на харчовій промисловості та освітніх послугах. Ці два сектори набагато стабільніші за добувну та переробну промисловість, а додатковою перевагою є те, що в них працює більше жінок, що допоможе покращити гендерний баланс серед штатних працівників.
 
За останні десять років у добувній і переробній промисловості міста відбулися значні скорочення робочих місць. Тому владі Кривого Рогу треба подумати над програмами перепідготовки працівників цих галузей. Це збільшить чисельність кваліфікованої робочої сили та розширить можливості для звільнених робітників, які не змушені будуть виїжджати з міста у пошуках роботи.
 
Спеціалісти також радять владі Кривого Рогу допомагати підприємствам добувної і переробної промисловості з виходом на ринки країн, що розвиваються.
 
Кластерний аналіз, проведений Проектом РЕОП, визначив кілька пріоритетних сфер для розвитку. Це будівництво промислових об’єктів, послуги, пов’язані з будівництвом (наприклад, інженерні послуги), ІТ-послуги та виробництво будівельних матеріалів.
 
Місту не завадить покращення ситуації з розвитком малого бізнесу і кредитуванням суб’єктів господарювання. Також в місті потрібно розробити програму приватизації підприємств та інших активів, що перебувають у комунальній власності, та сприяти поширенню страхової медицини на підприємствах.
 
Що ж стосується системи освіти Кривого Рогу, пріоритетом розвитку для неї повинна стати модернізація навчальних програм із урахуванням світового досвіду.
 
У Кривому Розі багато підприємств гірничо-металургійного комплексу, тому проблема охорони довкілля дуже актуальна. Фахівці пропонують владі міста сприяти раціональному використанню водних та енергетичних ресурсів у житлово-комунальному господарстві та покращити можливості перероблення та утилізації відходів.
 
Переглянути звіт можна за цим посиланням.
 
Файли: 
ebed_kryvyirih_ukr_econom_final.pdf