Економічний прогноз до 2017 року для Нікополя

Спеціалісти Проекту РЕОП розробили економічний прогноз для міста Нікополя до 2017 року. Зокрема, фахівці представили й рекомендації щодо сприяння місцевого економічного розвитку.
 
Короткострокові перспективи зростання економіки міста є позитивними завдяки поступовому відновленню виробництва на «Нікопольському заводі феросплавів», що планується. Однак, середньострокові перспективи зростання економіки лише відносно оптимістичні, оскільки кількість зайнятих збільшуватиметься повільно, а зростання реального фонду оплати праці становитиме близько 2%.
 
Економічний розвиток Нікополя дуже залежить від зовнішніх впливів. Тому місцевій владі варто зосередитись на секторах, які є більш стабільними і менш вразливими до прямого зовнішнього впливу. Наприклад, розвивати в місті харчову промисловість та сектор освіти, які за обсягами випуску набагато стабільніші за сектори добувної та переробної промисловості. Додатковою перевагою стане те, що більшість жінок працює в цих секторах, що покращить гендерний баланс серед штатних працівників у місті.
 
Упродовж останніх десяти років у переробній промисловості спостерігалося значне зменшення кількості робочих місць. Експерти радять розробити для міста план для подолання наслідків зменшення зайнятості в цій сфері. Таким чином, треба зосередитися на розробленні програм перепідготовки працівників з більш традиційних для міста галузей переробної промисловості.
 
Попит на продукцію добувної і переробної промисловості міста суттєво залежить від ситуації на ринках ЄС та СНД. Разом з тим, нікопольським підприємствам потрібно допомогти вийти й на ринки країн, що розвиваються.
Врахувавши результати економічного прогнозу для Нікополя, фахівці рекомендують звернути увагу на диверсифікацію економіки міста, партнерство з основними промисловими підприємствами, розвиток малого та середнього бізнесу, ринок праці та систему освіти. Крім того, рекомендовано розробити програму приватизації підприємств та інших активів, що перебувають у комунальній власності, забезпечити  ефективне  використання  інфраструктурних  об’єктів  у  сфері  охорони  здоров’я  та  освіти.
 
Зважаючи на екологічну ситуацію у Нікополі, пріоритетними  для  міста  напрямами  екологічної  політики  залишатимуться поводження  з промисловими та побутовими відходами, очищення стічних вод та здійснення програм з благоустрою міста.
 
Переглянути звіт Ви можете за цим посиланням: https://ebed.org.ua/sites/expertise.one2action.com/files/repo/nikopol_ukr....
 
Файли: 
nikopol_ukr_econom_2205.pdf