Посібник з економічного прогнозування

Фахівці Проекту РЕОП у співпраці з Національною академією державного управління при Президентові України (НАДУ) підготували посібник з економічного прогнозування, який було рекомендовано Міністерством освіти і науки України.
 
Він є другим у серії посібників з прогнозування розвитку територій. В першому посібнику було розкрито аспекти модельного підходу до демографічного прогнозування.
 
У цьому навчальному посібнику розглянуто як теоретичні основи, так і практичні підходи для здійснення економічного прогнозування розвитку територій. З нього можна дізнатись як спрогнозувати динаміку номінального та реального обсягів випуску, зайнятості, фонду оплати праці тощо.
 
Ці знання потрібні для розвитку стратегічного економічного мислення сучасних управлінців, що передбачає комплексне осмислення тенденцій і закономірностей економічних процесів, поєднання теоретичних знань з практичними навичками, подолання стереотипних суджень про відірваність економічних прогнозів від реалій.
 
Важливо, що навчальні матеріали проілюстровано даними реальних економічних прогнозів, що були розроблені для міст та областей, що є партнерами Проекту РЕОП.
 
Останніми із серії навчальних матеріалів є посібники з бенчмаркінгу та бюджетного прогнозування. Таким чином, видання усіх чотирьох посібників повністю забезпечить основу для формування цілісної системи прогнозних і програмних документів для соціального та економічного розвитку міст та областей України.
 
Презентація посібників запланована на початок навчального року, оскільки вже восени у Національній академії державного управління та чотирьох регіональних інститутах у Дніпропетровську, Львові, Одесі та Харкові розпочнеться навчання слухачів в межах курсу з прогнозування розвитку територій.
 
Посібник можна завантажити за цим посиланням.