Бюджетний прогноз до 2017 року для Дніпропетровської області

У Дніпропетровській області зростання мінімальної заробітної плати дорівнюватиме темпу зростання індексу споживчих цін( ІСЦ), тобто фактично залишатиметься на рівні нуля.
 
Такий висновок зробили експерти Проекту РЕОП, розробивши бюджетний прогноз до 2017 року для Дніпропетровської області.
 
Бюджетне прогнозування відіграє значну роль у бюджетному процесі, оскільки допомагає визначати обсяг доходів бюджетів усіх рівнів та резерви їх росту. Завдяки бюджетному прогнозуванню можна обґрунтовувати обсяги бюджетних видатків та розробляти рекомендації щодо оптимізації управлінських рішень.
 
У найближчі роки сукупні номінальні доходи бюджету Дніпропетровської області зростатимуть в середньому на 9,0 % і досягнуть 23,4 млрд грн у 2017 році. Однак, цей темп зростання є нижчим, ніж прогнозовані темпи зростання індексу споживчих цін (9,2 %), що означає щорічне зниження реального доходу на 0,2 %.
 
Фахівці відмітили, що область одночасно була і одержувачем коштів дотації вирівнювання з державного бюджету і донором коштів до державного бюджету. У прогнозний період Дніпропетровщина залишиться реципієнтом системи вирівнювання, хоча й надалі здійснюватиме невеликі відрахування до фонду вирівнювання.
 
Впродовж 2005–2012 років зростання середньої заробітної плати в Дніпропетровській області перевищувало темпи інфляції. Однак, в період до 2017 року зростання мінімальної заробітної плати дорівнюватиме темпу зростання ІСЦ, тобто фактично залишатиметься на рівні нуля.
 
Видатки на освіту є найбільшою категорією видатків у Дніпропетровській області. Їх частка в сукупному обсязі видатків збільшилася з 27,3 % у 2005 році до 29,0 % у 2012 році.
 
Впродовж прогнозного періоду сукупний обсяг видатків на освіту збільшуватиметься. Зокрема, номінальні видатки на освіту зростуть до 7,5 млрд грн у 2017 році, а їх середньорічний темп зростання в номінальному вимірі становитиме 10,6 %.
 
Згідно з демографічним прогнозом, кількість дітей шкільного віку в області збільшиться з 309 405 осіб у 2012 році до 393 542 осіб у 2024 році, а потім зменшиться до 365 898 осіб у 2030 році. Це вимагатиме більше ресурсів на функціонування системи освіти.
 
Тому експерти рекомендували органам місцевої влади готувати відповідні плани щодо виділення бюджетних коштів на утримання шкіл, заробітну плату вчителів, допоміжного персоналу та забезпечення навчального процесу загалом.
 
В області також слід передбачити запровадження додаткових програм з основ комп’ютерної грамотності та інформаційних технологій для учнів початкової та середньої школи. Це допомогло б створити в області кластер інформаційних технологій. Спеціалісти рекомендують фінансувати такі програми за рахунок коштів підприємству сфері інформаційних технологій, а також установ та організацій, які могли б бути зацікавлені в залученні нових працівників.
 
Бюджетні прогнози для усіх міст та областей, що є партнерами Проекту РЕОП можна буде завантажити за цим посиланням.
 
Файли: 
Бюджетний прогноз до 2017 року для Дніпропетровської області