Круглий стіл «Проект РЕОП: Історія успіху»

19 лютого 2015 року в Києві відбувся круглий стіл «Проект РЕОП: Історія успіху», присвячений історіям успішної реалізації проекту (ebed.org.ua/sites/expertise.one2action.com/files/repo/all_success_stories.zip).
 
В конференції взяли участь представники Посольства Канади в Україні, центральних органів виконавчої влади, Конференційної Ради Канади, Національної академії державного управління при Президентові України, а також міст- та областей-партнерів Проекту РЕОП.
 
З вітальними словами виступили керівник відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Стівен Поттер, директор Проекту РЕОП Пол Дарбі, директор фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради Ірина Дробітько.
 
Заступник директора департаменту економіки регіонів Мінекономрозвитку Олена Бойко зазначила, що Проект РЕОП ― це один з найуспішніших проектів, з якими їм доводилося співпрацювати. Вона підкреслила, що завдяки проекту українські фахівці отримали сучасні інструменти прогнозування розвитку регіонів, адже методика проведення прогнозування в Україні не оновлювалася від 1997 року.
 
Крім того, спеціалісти Міністерства вже забезпечують сталість напрацювань Проекту, розробивши прогнози для Вінницької та Запорізької областей, що не є партнерами Проекту. Найближчим часом фахівці планують розробити демографічні та економічні прогнози ще для 10 областей України.
 
Керівник програми «Стратегія Інституту міста Львів» Андрій Пундор розповів про вчасність проведення кластерного аналізу економіки міста Львова Проектом РЕОП. Перший кластерний аналіз економіки міста проводився компанією «MonitorGroup» у 2009 році. Кластерний підхід до розвитку економіки передбачає, що подібний аналіз має повторюватися кожні 5 років. Таким чином, за допомогою Проекту РЕОП у 2014 році Львів зміг визначити нові рушії економічного розвитку, якими стали кластери легкої промисловості, поліграфії та освіти.
 
Начальник відділу економіки Дрогобицької міської ради Роман Корпан поінформував, чому важливим стало створення якісного профілю міста. За його словами, профіль надав відповідь на основні питання інвесторів, а саме щодо структури і чисельності населення та її динаміки, щодо обсягу товарообігу в Дрогобичі та прогнозу рівня споживання. «Завдяки профілю міста, нам вдалося залучити інвестиції для побудови трьох торговельних комплексів та фабрики «Декарест», ― додав Р. Корпан.
 
Важливо зазначити, що Міністерство економічного розвитку та торгівлі України спільно з профільним науково-дослідним інститутом не єдині, хто забезпечує сталість Проекту РЕОП. Напрацьовані матеріали проекту, в тому числі й посібники, впроваджені в навчальні курси Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ). Сталість проекту має забезпечуватися саме через поширення знань, і Національна академія зацікавлена у створенні продуктів, які будуть використовуватися наступними поколіннями.
 
Учасники круглого столу підсумували, що здобутки Проекту РЕОП вивели процес прогнозування в Україні на новий якісний рівень, що базується на використанні інструментів кількісного аналізу.
 
Команда Проекту РЕОП висловлює щиру подяку Уряду Канаду, Міністерству економічного розвитку та торгівлі України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національнiй академії державного управління при Президентові України, а також усім містам та областям, що є партнерами Проекту - Львову, Червонограду, Дрогобичу, Нікополю, Кривому Рогу, Дніпропетровську, Дніпропетровській та Львівській області.
 
 
 
Файли: 
ІСТОРІІ УСПІХУ (єдиним архівом)
Збагачення навчальних програм НАДУ розробками Проекту РЕОП
Залучення інвестицій: роль кількісних методів аналізу, Дніпропетровськ
Кластерний аналіз економіки Львова: хто наступний?
Історії успіху: демографічний прогноз, Нікополь
Стратегічна екологічна оцінка: практичний досвід використання та формування національних рамок
Проекту РЕОП: ІСТОРІЯ УСПІХУ Львівська область
Якісний профіль міста – підвищена інвестиційна привабливість, Дрогобич
ФОТОЗВІТ