Прес-кабінет

Проект міжнародної технічної допомоги “Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України” (Проект РЕОП) спрямовано на розбудову спроможності обласних державних адміністрацій та виконавчих органів міських рад до планування місцевого економічного розвитку з використанням інструментів кількісного аналізу та прогнозування.
 
Проект розрахований на п’ять років: з березня 2010 року по лютий 2015 року. Географія діяльності Проекту охоплює Дніпропетровську та Львівську області. Учасниками Проекту РЕОП є міста Львів, Дрогобич та Червоноград у Львівській області, а також міста Дніпропетровськ, Кривий Ріг та Нікополь y Дніпропетровській області.
 
Оцінка конкурентних переваг
Для того, щоб області та міста могли визначити реалістичні цілі та обрати обґрунтовані пріоритети місцевого економічного розвитку, їм необхідно оцінити власні переваги відносно реальних або потенційних конкурентів з України та Європи. Проект РЕОП допоможе зробити це, зібравши, порівнявши та проаналізувавши їх показники у наступних сферах: наявні ресурси, рівень і динаміка економічного розвитку, продуктивність праці й сфера зайнятості, інвестиційна активність і бізнес-середовище, інфраструктура і транспорт, освіта та інновації, тощо.
 
Визначення горизонтів зростання
Запорукою успішної реалізації стратегій та планів економічного розвитку областей та міст є максимально повне розуміння можливостей та обмежень, які очікують їх у майбутньому. Основою цього розуміння та усіх подальших передбачень є прогноз демографічної ситуації, що визначатиме пропозицію робочої сили та попит на товари та послуги в межах міста чи області. Економічний прогноз – наступний крок, що дозволить відповісти на питання: що буде з місцевою економікою якщо нічого не робити, та яким буде вплив заходів економічної політики?
Завершальним етапом оцінки майбутніх умов економічного розвитку областей та міст є прогнозування їх бюджетних надходжень, що визначатимуть обсяг ресурсів, які можуть бути використані для реалізації стратегічних пріоритетів. Проект РЕОП допоможе областям та містам, що беруть у ньому участь, спрогнозувати майбутню демографічну ситуацію, економічні умови та надходження до бюджетів.
 
Пріоритети економічного розвитку – спільний вибір
Оцінка конка конкурентних переваг та визначення горизонтів економічного зростання областей та міст стануть основою для визначення стратегічних пріоритетів їх розвитку, що будуть обговорені та узгоджені з усіма зацікавленими сторонами та представниками територіальних громад. Результати цих консультацій дозволять реалізувати принципово відмінній підхід до планування місцевого економічного розвитку: оновлені за допомогою проект РЕОП стратегії областей та міст стануть, обґрунтованими, реалістичними та підтримуваними громадськістю.
 
Виконавцем Проекту РЕОП є Конференційна рада Канади (www.conferenceboard.ca) – найбільша неприбуткова організація Канади, що займається прикладними дослідженнями y сфері публічної політики, економічного розвитку та людських ресурсів. Проект здійснюється за фінансування Уряду Канади.